Logo pro Jiří Urban - Fotograf a kameraman

Často kladené otázky

Kde působíš?

Jsem z Brna, takže to mám všude kousek. Jezdím po celé České i Slovenské republice a není problém za Vámi dorazit kamkoli, rád se podívám na místa, kde jsem ještě nebyl. Velmi často jsem na Vysočině, ale také ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. 

Jak nám fotky a videa dodáš?

V první řadě fotky a videa dostanete v elektronické podobě. Odevzdávám je přes online galerii, odkud si je můžete stáhnout nebo nasdílet odkaz svým blízkým. Tuto galerii nemažu, takže ji máte k dispozici napořád (nebo aspoň dokud bude její provozovatel fungovat). Je možné zařídit také tisk fotek, vytvoření fotoknihy a dalších krásných předmětů. Pokud máte zájem, určitě dejte vědět a já Vám zařídím lepší cenu v tiskárně, se kterou spolupracuji.

Kdy naše fotky dostaneme?

Dle smlouvy dodávám v výsledné fotky a videa do 6 týdnů od svatby, nicméně obvykle se na fotky a videa můžete těšit o dost dříve. Od doby, co se tomu věnuji naplno, jsem zatím vše odevzdal do jednoho týdne.

Máš v náš termín volno?

Na tohle Vám bohužel nedokáži odpovědět hned. Nicméně doporučuji napsat i v případě, že máte svatbu za týden. I kdybych neměl volný termín já, dávám dohromady skupinu sv atebních dodavatelů a jsem schopný Vám zajistit adekvátní náhradu.

Nabízíš dárkové poukazy?

Samozřejmě! Dárkové poukazy můžete objednat na mém webu. Poukaz je možné využít buď na hodinové rodinné/párové/těhotenské focení v přírodě nebo jím ponížit cenu svatebního focení nebo videa.

Potřebuješ na svatbě zajistit jídlo?

Focení je práce jako každá jiná, proto budu moc rád, když mě pozvete ke svému svatebnímu stolu, nicméně rozhodnutí je čistě jen na Vás. Pokud ano, budu Vám moc vděčný, pokud ne, budu muset během dne odjet a zajistit si jídlo sám.

Potřebuješ zajistit ubytování?

Jsem moc vděčný za každou nabídku ubytování. Obvykle vyrážím ráno v den svatby, ale v případě nějaké vzdálené lokality se rád nechám ubytovat.

Máš nějaké tipy na zábavu pro hosty?

Svatebních her je spousta, některé víc známé, některé míň. Ze známějších mě napadá třeba svatební kvíz nebo tombola. Z méně známých třeba rok s novomanželi nebo svatební pexeso. A pokud chcete hosty zabavit třeba během Vašeho focení, doporučuji fotokoutek.

Instax nebo fototiskárna?

Oboje má něco do sebe a nedá se říct, co je lepší. Záleží čistě na Vás a Vašich preferencí. Fototiskárna má velkou výhodu v kvalitě a ceně fotek, nicméně pocitu, kdy Vám z foťáku hned vyjede fotka, se nic nevyrovná. Obě zařízení mám v nabídce a jsem schopný Vám je půjčit zdarma, zaplatíte pouze vypotřebované náplně. Další možnost je zařídit si fotokoutek, který budu mít již brzy také v nabídce. Pro bližší info mě neváhejte kontaktovat.

Co když se na naší svatbě stane nějaká nečekaná situace?

Nejvíce záleží, o jakou situaci se jedná. Hlavní je zůstat v klidu, protože naprostá většina problémů se dá na místě řešit. Vozím s sebou v autě “průserovou krabičku”, kde mám od šitíčka, přes baterky až třeba po bluetooth repráček.