Přeskočit na obsah

Pokud chcete mít na svatbě prskavky, doporučuji to předem konzultovat s Vaším fotografem a kameramanem. Každý je totiž fotíme a natáčíme trochu jinak a je dobré to mít vyřešeno předem. Já Vám tady napíši můj postup, rozhodně to ale neznamená, že je to jediné možné řešení.

Vše začíná výběrem správné délky prskavek. Já vždy doporučuji co nejdelší, minimálně alespoň 70cm. Samozřejmě se to dá zvládnout i s kratšími, mnohokrát jsem já sám fotil se 40cm dlouhými, ale čím delší prskavky, tím více času na vymýšlení originálních fotek. Při výběru delších prskavek je také možnost nafotit hosty stojící kolem Vás, což se s kratší velikostí obvykle nestihne.

 

Dalším důležitým prvkem jsou zapalovače nebo svíčky. Doporučuji mít jednu svíčku nebo zapalovač na 5 až 10 lidí. Mnou vyzkoušený a nejrychlejší postup zapalování prskavek je potom takový, že si jeden člověk zapálí prskavku o zapalovač nebo svíčku a jakmile hoří, zapalují si další hosté už o tu hořící prskavku.

 

Dále je potřeba vyřešit rozestavení hostů kolem novomanželů. Já mám nejraději, když hosté vytvoří půlkruh kolem novomanželů a z jedné strany je tedy přístup na focení a natáčení. Je ale možné vytvořit celý kruh, udělat špalír a podobně. Vše záleží na domluvě s Vaším fotografem a kameramanem.


Poslední a podle mě jeden z nejdůležitějších bodů je časové zařazení prskavek do harmonogramu. Opět budu mluvit za sebe, jak to mám nejraději já a doporučuji to projednat s Vaším fotografem. Já ale nejraději fotím a natáčím prskavky v takzvané modré hodince. Modrá hodinka nastává hned po západu a je o dost kratší než zlatá hodinka – trvá cca 15 minut. Během modré hodinky ještě není úplná tma, ale už je šero. Z tohoto důvodu mám modrou hodinku nejraději na focení prskavek. Fotky pak nemají jen tmavou plochu v pozadí, ale stále se dá vyčíst prostředí. Zároveň ale prskavky hezky vyniknou.


Snad Vám tento krátký článek pomohl pro plánování prskavek na Vaší svatbu a pokud se budete chtít na cokoli zeptat, klidně využijte kontaktní formulář níže nebo moji facebookovou stránku.


Pokud mě chcete kontaktovat, využijte, prosím, kontaktní formulář pod tlačítkem níže.

Jiří Urban

Brno

Czech Republic

IČO: 04918240

Svatební, párový a rodinný fotograf a kameraman

info@jiriurban.eu

+420 731 675 886

Zásady ochrany osobních údajů